Končno je prišla pomlad in z njo toplejše vreme. Na sončno soboto, 23. 3. 2024 smo se Ciciplaninci v okviru projekta Ciciban planinec odpravili na pohod na Celjsko koča. Vodil nas je gospod Janez Čebular v sodelovanju s Planinskim društvom Polž Višnja Gora. Tanja Gabrijel, vzgojiteljica v vrtcu Sončnica pri osnovni šoli Veliki Gaber, pa je povabila otroke iz vrtca in prav radi smo se odzvali povabilu na pohod. Celjska koča je del Posavskega hribovja. Območje opredeljuje šest izrazitih vrhov in štiri doline oz. soteske. Naša pot se je začela v kraju Zagrad. Hodili smo po prijetni, lahki in dobro označeni poti do samega vrha. Na vrhu smo se predali sončnim žarkom in prijetnem klepetanju drug z drugim. Najmlajši pohodniki niso bili preveč utrujeni, saj so prosti čas na vrhu dobro izkoristili z igro. V objemu narave smo pomalicali in se nato polnega srca odpravili proti vznožju. Hvaležni smo se poslovili in si obljubili, da se z veseljem odzovemo povabilu na še kakšen pohod.

Andreja Kocijančič