Vizija vrtca

VARNO RAZIGRAN, Z NARAVO OBDAN, PREŽIVLJAM V VRTCU ZADOVOLJEN SVOJ VSAKDAN.

Vrtec »Sončnica« Veliki Gaber je vrtec pri OŠ Veliki Gaber. Naš ustanovitelj je Občina Trebnje.
Ustanovljeni smo zato, da pomagamo staršem pri celoviti skrbi, vzgoji in učenju otrok pri izboljšanju kvalitete življenja družin in otrok.
Otrok ima sposobnost sprejemati vase celoto, ki ga obdaja – in to že s samim obstojem. Pomembnost zgodnjih izkušenj strokovni delavci opazujemo vsakega posameznega otroka, prepoznavamo otrokove potrebe, iščemo vedno nove materiale, prostore, predmete, NARAVO s katerimi bo razvil vse svoje potenciale in v šolo odkorakal pripravljen za nova znanja in izzive.

Da bomo še uspešnejši, želimo z vami, spoštovani starši, graditi ustvarjalno sodelovanje, ki bo temeljilo na odprtih pogovorih, interesih, predlogih in reševanju problemov, ki bodo zagotavljala kvalitetne pogoje za izvajanje programa predšolskih otrok.

Trudimo se, da bi se otroci počutili sprejete, spoštovane, takšni, kot so, da bi znali navezovati prijateljske stike z vrstniki, izživeli svoje otroštvo optimalno in se skupaj s starši in z nami znali veseliti vsakega dne posebej.

DO CILJA PRIDEMO PO KORAKIH, OD KATERIH VSAK POMENI USPEH ZASE.

POMAGAJ MI, DA BOM NAREDIL SAM.

Vabimo vas k odprti komunikaciji, ki bo vodila k rešitvam v obojestransko zadovoljstvo.

OTROKOM želimo veliko otroške radosti, ustvarjalne svobode in užitkov ob igri s prijatelji, STARŠEM roditeljsko srečo, vsem ostalim prijateljem in donatorjem vrtca pa zadovoljstvo ob sodelovanju z nami.

Strokovne delavke vrtca