Plačilo vrtca

CENE PROGRAMOV:

Občinski svet Občine Trebnje na 6. redni seji dne 21. 6. 2023 sprejel NOVE CENE PROGRAMOV V JAVNIH VRTCIH OBČINE TREBNJE, veljajo od 1. 9. 2023.

Plačilo vrtca se izvaja preko mesečnih položnic.

Starši plačujete k ekonomski ceni programa delež, ki vam ga določi pristojni Center za socialno delo. Prispevek staršev znaša od 0 do 77 % cene programa (razporejene od 1. do 9. plačilnega razreda), odvisno od dohodka na družinskega člana. Prispevek staršev se določi vsako leto, zato morate najkasneje do konca decembra oddati Vlogo za znižano plačilo vrtca na pristojni Center za socialno delo – tudi novinci.

S 1. 9. 2021 se spreminja 32. člen Zakona o vrtcih, ki govori o plačilu staršev za vrtec, in sicer:

Plačilo staršev za vrtec se določi v skladu z zakonom, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev. Starši, ki imajo v vrtec hkrati vključena dva otroka, so plačila za mlajšega otroka oproščeni. Starši so oproščeni plačila za vrtec tudi za tretjega in vsakega nadaljnjega otroka iz iste družine, ne glede na to, ali je v vrtec vključen hkrati s svojim sorojencem. Plačilo staršev za vrtec v višini znižanega plačila vrtcem zagotavlja državni proračun (Zakon o vrtcih (Uradni list RS, št. 100/05 – uradno prečiščeno besedilo, 25/0898/09 – ZIUZGK, 36/1062/10 – ZUPJS, 94/10 – ZIU, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 55/17 in 18/21)

Staršem, ki ne uveljavljajo znižanega plačila, vrtec izstavi račun v višini najvišjega dohodkovnega razreda za vse otroke, vključene v vrtec. Z dolžniki se ravna v skladu z zakonskimi določili.

V skladu z 42. členom ZUPJS ste dolžni v osmih dneh sporočiti vse spremembe glede števila oseb, kraja stalnega bivališča, izgube ali začetek prejemanja dohodka, spremembo statusa na obrazcu za sporočanje sprememb glede uveljavljanja pravic iz javnih sredstev.

Vsako odsotnost otroka in vzrok zanjo sporočite že prvi dan odsotnosti strokovni delavki vrtca po telefonu ali elektronski naslov oddelka.  Če o otrokovi odsotnosti starši obvestite vrtec do osme ure zjutraj, znižamo ceno programa za stroške neporabljenih živil (Ur.l. RS, št. 57/2012, 27.7.).

Znižano plačilo vrtca

lahko uveljavljate tako, da na pristojnem Centru za socialno delo oddate Vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev. Vlogo iščite v OBRAZCIH

DODATNE OLAJŠAVE PRI PLAČILU VRTCA

Sklepi Občinskega sveta Občine Trebnje o določitvi dodatnih olajšav v primeru daljše odsotnosti otroka, rezervacije mesta, plačilo prisotnosti otroka nad 9 ur ter po odpiralnem času (št. Ur. l. RS so navedeni pri posameznih sklepih). Izjave iščite v OBRAZCIH.

Razlika iz proračuna Občine Trebnje se zagotavlja za otroke, za katere je skladno s 28. členom Zakona o vrtcih zavezanka za plačilo Občina Trebnje.