Vpis in izpis

VPIS IN IZPIS - OSNOVNE INFORMACIJE

VPIS

Vrtec vpisuje in sprejema predšolske otroke v svoj program na podlagi prijav in prostih mest vse leto. Vrtec lahko sprejme otroka, ko je dopolnil starost najmanj 11 mesecev, če starši ne uveljavljajo več pravice do starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela.

Vrtec enkrat letno objavi javni vpis otrok v vrtec za novo šolsko leto.

Otroka vpišete v vrtec tako, da izpolnite ustrezen obrazec, ki ga dobite na upravi vrtca ali na spletni strani vrtca. Iščite pod OBRAZCI.

Sprejem otroka

Če je v vrtec vpisanih več otrok, kot jih je možno sprejeti, o sprejemu otrok odloča Komisija za sprejem otrok. Komisija sestavi tudi čakalno vrsto otrok za sprejem v vrtec. Vpis in sprejem novincev v vrtec ureja Pravilnik o sprejemu otrok v vrtec in Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o sprejemu otrok v vrtec, kjer so določeni tudi kriteriji za sprejem otrok v vrtec.

PRAVILNIK O SPREJEMU OTROK V VRTEC

Vrtec starše obvesti o datumu vključitve otroka v vrtec z Obvestilom o sprejemu otroka v vrtec in o drugih pogojih za sprejem otroka v vrtec. Ko starši prejmejo obvestilo, da je otrok sprejet v vrtec, prejmejo v podpis Pogodbo o medsebojnih pravicah in obveznostih med vrtcem in starši. S podpisom pogodbe med vrtcem in starši se šteje, da je otrok vključen v vrtec. V kolikor starši v roku 15 dni od prejema obvestila o sprejemu otroka v vrtec ne podpišejo pogodbe, se šteje, da so starši umaknili vlogo za vpis otroka v vrtec.

Starši morajo ob vključitvi otroka v vrtec predložiti potrdilo pediatra o zdravstvenem stanju otroka ob vstopu v vrtec.

Premestitev otroka

Otroka lahko premestite znotraj javnega vrtca (iz ene enote v drugo enoto) ali med javnima vrtcema v Občini Trebnje. Izjavo iščite pod OBRAZCI.

Uvajanje otroka

Uvajanje otroka v vrtec se prične z dnem uradnega vpisa.

IZPIS

Starši lahko izpišete otroka iz vrtca kadar koli. Izpis je možen s 1. dnem naslednjega meseca, če je bila vloga za izpis oddana do 20. dne predhodnega meseca.

Izpisani otrok nima prednosti pri morebitnem ponovnem sprejemu v vrtec.

Obrazec iščite pod OBRAZCI.

VPIS-ŠOLSKO LETO 2024/25

Redni vpis za šolsko leto 2024/2025 je potekal od 1. do 10. februarja 2024, za sprejem s 1. septembrom 2024.

Sprejeti so bili vsi otroci, ki izpolnjujejo starostni pogoj s 1. 9. 2024. O sprejemu teh otrok je odločal ravnatelj.

Komisija za sprejem otrok je na podlagi kriterijev določila prednostni vrstni red za tiste otroke, ki s 1. 9. 2024 ne izpolnjujejo starostnega pogoja. Otroci se vključujejo v vrtec tekom leta s prednostnega vrstnega reda glede na starost, točke in prosto mesto v posameznem oddelku. Otroci, ki niso sprejeti, v skladu s prednostnim seznamom ostanejo na čakalnem seznamu.

VPIS-ŠOLSKO LETO 2023/24

Redni vpis za šolsko leto 2023/2024 je potekal od 1. do 10. februarja 2023, za sprejem s 1. septembrom 2023.

Zaradi večjega števila vpisanih otrok kot je prostih mest, je zasedala Komisija za sprejem otrok.

Komisija za sprejem otrok je na podlagi kriterijev določila prednostni vrstni red. Otroci se vključujejo v vrtec s prednostnega vrstnega reda glede na točke, starost in prosto mesto v posameznem oddelku. Otroci, ki niso bili sprejeti, se v skladu s prednostnim seznamom uvrstijo na čakalni seznam.